Ubytovanie na Orave

Región Orava (1661 km2) nachádza sa na severe Slovenska a je ideálnym miestom na dovolenku rodín s deťmí, párov a jednotlivcov. Široké uplatnenie tu môžete nájsť v oblasti turistiky, cykloturistiky, poznávanie prírodných krás, je tu bohatý výber horských peších túr, horolezectva, zimných a vodných športov, rybolovu poľovníctva a pod.

Z hľadiska kultúrneho poznávania, architektúry, histórie a tradícií Oravy nemožno prehliadnuť dominantu regiónu „Oravský hrad“ z 13 storočia, ktorý sa vypína na strmom vápencovom brale vo výške 112 m, Slanický ostrov na Oravskej priehrade, Roháče, Múzeum ľudovej architektúry v Zuberci, novovybudovaný Aquapark Dolný Kubín, jazda na malej železničke v Oravskej Lesnej, prehliadka dreveného artikulárneho kostola v Leštinách, splavovanie rieky Orava na pltiach v Oravskom Podzámku, rafting na člnoch v dolnej časti rieky Orava a mnoho iných. Osobitnú pozornosť si zaslúži novovybudovaný atraktívny SKYpark Kubínska Hoľa, ktorý sa nachádza v blízkosti Dolného Kubína a je najvyhľadávanejším lyžiarskym strediskom s prekrásnym výhľadom na Roháče a dolnú Oravu, Malú Fatru – Rozsutec, Chočské pohorie a pod. Bezprostredná blízkosť lyžiarskeho strediska s mestom Dolný Kubín umocňuje turistický význam tejto lokality, kde mesto ponúka turistickej verejnosti rôzne doplnkové služby ako reštauračné služby, prehliadku Oravskej galérie, rôzne dostupné zdravotné služby, nákupné možnosti v supermarketoch, regionálne špeciality a pod.

Len 1 km od Dolného Kubína sa nachádza obec Vyšný Kubín, ktorá je východiskovým bodom na výstup na Veľký Choč. Nad obcou Vyšný Kubín možno obdivovať skalné útvary ku ktorým patria Tupá a Ostrá skala. Zaraďujeme ich k chráneným prírodným útvarom odkiaľ možno sledovať krásny výhľad na celú dolnú Oravu a zároveň poskytujú aj výstupové horolezecké cesty

Milí turisti ak hľadáte ubytovanie na Orave a chcete zažiť príjemnú dovolenku, pozývame vás stráviť príjemné chvíle k nám, kde si oddýchnete a načerpáte nové sily do ďalších dní. Ponúkame vám naše zariadenie „penzionbajo“, ktoré sa nachádza na okraji obce Vyšný Kubín v tichom prostredí, blízko št.cesty č. E77 smer Dolný Kubín - Ružomberok a zaujíma ideálnu východiskovú pozíciu z hľadiska dostupnosti pre väčšinu zaujímavých turistických lokalít na Orave, tak v lete ako i v zime. Bezprostredne z nášho zariadenia sa ponúka štartovacia nenáročná túra na Vyšnokubínske skalky a náročnejší celodenný výstup na Veľký Choč 1611 m n.m.

Z pohľadu väčšieho výberu a spokojnosti našich hostí ponúkame i ďalšie akceptovateľné turistické lokality ako blízky Park snov Malino Brdo 17 km, Thermálne kúpalisko Lúčky 15 km, (zľava pre naších hostí 10 %), Thermélne kúpalisko Bešeňová 21 km, Vlkolinec (ľudová architekktúra (25 km), Šútovský vodopád (25 km), Janošíkove diery (25 km), možnosť výstup na Chleb, /lanovka/ Vrátna. Zakopané... Bližšie informácie priamo v našom zariadení.

Naše zariadenie Penzión Bajo je vhodným objektom pre Vaše ubytovanie na Orave k spokojnosti širokej turistickej verejnosti. Pozostáva z troch samostatných rodinných apartmanov. Priamo pri vstupe do objektov sa nachádza súkromné parkovisko určené len pre ubytovaných hostí. V apartmáne ubytovávame vždy len jednu skupinu (ktorá si objekt prenajala ako prvá), bez ohľadu na ďalšiu vyťaženosť prenajatého objektu.